DÜNDEN BUGÜNE FER BALselcuksolmaz.jpegDede’den toruna, torundan evlada süregelen, ARICILIK SANATI’nın üstadı ve FER BAL’ın kurucusu Selçuk SOLMAZ;
Arıcılığın insanlık tarihi kadar eski olduğunu, bal tüketilmez ise insanın ölmeyeceğini, ancak arılar ölür ise, insanlığın da sonu olacağını ifade ediyor.
ARI UZMANI Selçuk SOLMAZ ve Melih Fer SOLMAZ, 40 yılı aşan deneyimiyle insanımıza daima saf, katkısız bal ve arı ürünlerinin faydalarını anlatmaya devam etmektedir.
Uzman SOLMAZ; 1978 - 1990 yılları arasında Özel bir Vakfın Arıcılık Tesislerinin kurulmasında yoğun çabalar sarf ederek, teknik ve teorik arıcılık üzerine verimli ve kapsamlı çalışmalar sergiledi.
1990 yılında kendisinin kurduğu MELİS ARI ÇİFTLİĞİ’nde FER markası ile arı ve arı ürünlerini üretmeye başladı. Üretim çalışmalarında konunun uzmanları, üniversiteler akademisyenlerle sürekli işbirliği halinde bilimsel yöntemleri kullandı.
mfs.jpg

Misyonumuz

Daima insana ve insan sağlığına değer katmayı ilke edinmiş olan Melis Arı Çiftliği Ltd. Şti. “FER” markası ile en doğal, en kaliteli ve en saf ürünleri kullanıma sunmayı insanımızın en doğal hakkı olarak benimsemiştir.

Vizyonumuz

Yaşama sağlık katan, insan sağlığına değer veren ve doğallıktan asla ödün vermeyen şirketimizin hizmet kalitesini artırarak markalaşma ve kurumsallaşma yolunda hızla ilerleyerek devam edecektir.

Şifası özünde saklı, organik ve doğal arı ürünlerinin önemini halkımıza anlatmaya devam edecek ve kullanımını yaygınlaştırma çalışmalarını sürdürecektir.

Katkısız ürünlermizin kişi başına düşen üretim miktarımı arttırma yolunda çalışmalar sergilenecektir. İç Pazar payımızı arttırmakla beraber, ihracat yapılan ülke sayısıda yükselecektir. Sağlıklı, dirençli, güçlü ve başarılı nesillerin oluşmasına katkıda bulunacaktır.

Sunduğumuz tüm ürünlerimizde, güvenilir gıda hijyenik koşullar, kalite ve tat farkı ile,bilinçli tüketici iletişimini sürdürmeyi hedeflemekteyiz.

1990 yılında kurulan Melis Arı Çiftliği Fer markası ile arı ve arı ürünlerini üretmeye başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız Melih Fer Solmaz, baba mesleği olan arıcılık sanatına inovasyon getirerek Türkiye’de bir çok kitleye apiterapi ürünlerini tanıtan kişi olmuştur.