3 Paket Fer Propolis

Fer3000

Yeni ürün

Propolis ve Diğer Ürünlerimiz Ferbal Kalitesi ve Tecrübesi ile Tarım Bakanlığının Esaslarına uygun olarak üretilmektedir.

Daha fazla bilgi

188,00 TL vergi dahil

Bunun Yerine 222,00 TL

100 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Paylaş

GENEL BİLGİLER: 

Propolis kelimesi, kökeni  Yunanca’dan gelen sırasıyla  “savunma” ve “şehir-topluluk” anlamında olan pro ve polis kelimesinden türetilmiştir. Toplandığı yöreye ve kaynağına bağlı olarak sarı yeşilden koyu kahverengiye kadar rengi değişmektedir. 10 °C altında sert ve kırılgan, 15-25 °C arasında mum kıvamında elastik bir yapı göstermekte, 30-40 °C de yumuşayıp yapışkan bir şekil almaktadır. Aroması reçinemsi ve kokusu aromatiktir. Genel olarak  “arı tutkalı” olarak bilinen propolis, arıların reçine salgılayan ağaçlardan, bitki filiz ve tomurcuklarından toplayarak yaptığı kovan içini, çatlaklarını, kovan kapısına kurduğu dezenfekte geçişi için sıvama usulü kullandığı maddedir. Arılar, propolisi esas olarak bir sızdırmazlık maddesi ve dezenfekte edici bir materyal olarak kullanırlar. Ham propolis tipik olarak% 50-60 reçineler ve balsamlardan (fenolik bileşikler dahil),% 30-40 mum ve yağ asitlerinden,% 5-10 uçucu yağlardan, %5  polenlerden ve %5 diğer maddelerden (amino asitler, mikro besinler ve vitaminler (tiamin, riboflavin, piridoksin, C ve E))oluşur. Literatür verilerine göre, propolis içerisinde polifenol, terpenoid, steroid, şeker, amino asit başta olmak üzere 300'den fazla bileşik tanımlanmıştır. Bu zengin içerik sayesinde propolisin antioksidan, antibakteriyel ve antiviral etkilere sahip olduğu bilinmektedir.

FER PROPOLİS HAKKINDA:

Kovanlarımızdan özenle ve dikkatle toplanan FER PROPOLİS, 40 yıllık tecrübe, bilimsel ve teknolojik çalışmalar sonucu suda çözünür formuyla tüketicilerin rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olarak sunulmaktadır.

KULLANIM BİLGİSİ:

Günlük olarak çocuklar için 15 damla,   yetişkinler için 30 damla kullanması önerilir. FER PROPOLİS saf halde kullanılabileceği gibi bala,suya veya meyve suyuna ilave edilerek de tüketilebilir.

SAKLAMA KOŞULLARI: 

Kendi ambalajında oda sıcaklığında (18-22 ° C) de muhafaza ediniz. Sıcak ve ışıktan koruyunuz.

UYARI:

Yüksek alerjik bünyeye sahip bireylerde arı ürünleri alerjiye neden olabilir. 1 yaşın altındaki bebeklere bal ve bal içeren ürünler yedirilmemelidir.

Ürünlerimiz Ferbal kalitesi ve tecrübesi ile Tarım ve Orman Bakanlığının Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği (Tebliğ No: 2012/58) Esaslarına uygun olarak üretilmektedir.